Hakkımızda

Anasayfa / Kurumsal

Bizler yüzyılın metali alüminyum ile özdeşleşmiş Konya'nın şirin ilçesi Seydişehir'in girişimcileri olarak Seydişehir Alüminyum birim ve kademelerinde çalışan tecrübeli kadromuzla siz tüketicilerimize alüminyum konusunda hizmet vermekten onur ve kıvanç duymaktayız.

Yerkabuğunun %7-8 'ini teşkil eden alüminyum, doğada bol miktarda bulunmasına rağmen, endüstriyel anlamda üretimi 1886 yılında gerçekleştirilmiştir. Üretimi ve kullanımı açısından yaklaşık bir asırlık mazisi olan alüminyum dünyada demir ve çelikten sonra en fazla kullanılan, gümüş renginde hafif ve yumuşak bir metaldir.

Çağımızın metali alüminyum hafif ve mukavemetli olması, mükemmel korozyon direnci yanında iyi derecede ısı ve elektriği iletmesi, kolay şekillendirilmesi, dekoratifliği gibi özellikleri alüminyumu diğer metallere göre avantajlı kılmıştır.Bu özellikleri ile alüminyum günümüzde daha çok ulaşım, inşaat, ambalaj sektöründe ve genel mühendislik uygulamalarında geniş bir kullanım alanı bulmuştur.Yukarıda belirtilen avantajlı özellikleri ve sonsuz seçenekleri ile alüminyum tasarım ve imalatçıların vazgeçemediği bir metal olmuştur.

Alüminyum çevreyi en az kirleten endüstrilerden biridir. Üretim metodlarından giç birisi, çevreye önemli zararlar vermez ve atıklar içermez. Hurda değeri yüksek olduğundan geri kazanılmasını teşvik eder.Kullanılan alüminyum malzemelerinin büyük bir kısmı geri kazanılarak defalarca kullanılması nedeni ile ideal bir metaldir.

Endüstri ve teknoloji geliştikçe alüminyum kullanımı da hızla artmaktadır. Firma olarak amacımız müşterilerimize satış öncesi ve sonrası teknik bilgi desteği vererek doğru bilinçlendirerek daha hızlı ve daha uygun fiyatlarla kaliteli alüminyum ürünleri sunmaktır.Hedefimiz ise, firmamızı müşterilerimizle öncelikli tercih edilen ve sağlıklı büyüyen firma haline getirmek; ülkemizdeki yıllık alüminyum kişi başı tüketimi (5-6 kg/yıl) gelişmiş ülke seviyelerine (25-30 kg/yıl) çıkmasına katkı sağlamaktır.

TOP